Wizja świata oczami dziecka jest zupełnie inna, niż osoby dorosłej. Czasem nieświadomie wyzbywamy się szansy zadowolenia z małych rzeczy, skupiając uwagę na troskach dnia codziennego. Dobrym krokiem w kierunku przełamania barier i zbliżenia się nieco do świata naszych pociech jest skorzystanie z oferty polskiego producenta odzieży dziecięcej (Polskie ubrania dla dzieci) – TUSS. Ubrania dla mamy i dziecka to nowatorskie, oryginalne podejście zarówno do kreacji eleganckich jak i casual.

Okazje do wspólnej kreacji dla mamy i córki – odzież dziecięca czy dla dorosłego?

Kupno wspólnego kompletu, sukienki czy nawet zestawu ozdób często jest wynikiem skrupulatnych przygotowań do ważnej uroczystości. Okazją na zakup ubrania dla mamy i córki może być wesele, przyjęcie komunijne, chrzciny itd. Podczas tego typu wydarzenia dla mamy nadarza się niepowtarzalna okazja do tego, by zaskoczyć innych gości i podzielić się kreacją ze swoją córką. Sukienki i kostiumy dla mam i córek są bardzo urocze – to symbol tego jak łatwo można łamać bariery i stereotypy, a także gest, który wskazuje jak doskonałe relacje są między rodzicami i dziećmi.

Odzież dla mam i córek to też wielka radość dla tych młodszych. Wybór koloru, kroju czy ozdób – odzież dziecięca potrafi dawać dzieciom równie dużo przyjemności, co dorosłym. Dziecko, które posiada miniaturową wersję sukienki swojej mamy może czuć się dumne. Bardziej identyfikuje się ze swoim rodzicem i czuje się doroślejsze, co, zwłaszcza u dorastających dziewczynek, bywa dla nich szalenie ważne. Odzież dla mam i córek, dedykowana na donioślejsze uroczystości, nawiązuje do trendów zza oceanu. Tam druhny często noszą jednakowe sukienki, a dzieci ubierane są na wzór swoich mam. W Polsce trend ten jest jeszcze stosunkowo młody, ale producenci odzieży dziecięcej śmiało poszerzają swoją ofertę o takie pozycje.

Oryginalna odzież dziecięca – ubrania dla mam i córek, które czerpią z obu stylów

Innowacyjne podejście producentów ubrań dla dzieci przejawia się przede wszystkim w kompleksowym designie. Ubrania dla mam i córek to miks zarówno trendów ze stylizacji dla dorosłych, jak i akcentów typowych dzieciom. Mamy więc zazwyczaj fason typowy dla modnych ciuszków dla pań, lecz połączony z kolorystyką , grafiką czy napisami, które bliskie są dziecinnej energii, frywolności i lekkości.

Ubrania dla mam i córek to czasem bardzo ciekawa forma odświeżenia garderoby, która siłą rzeczy została zdominowana przez styl business casula – typowy korporacyjnemu. Szare, klasyczne kroje, kołnierzyki i garsonki można więc zamienić na kolorowe, letnie szorty, t-shirty z zabawnymi cytatami czy odświeżające dodatki (kolczyki, bransolety). Producenci odzieży dziecięcej w linii ubrań dla mam i córek dają pretekst do tego by otworzyć się i przełamać schematy codziennej garderoby. Dla dziecka jest to szansa na postawienie pierwszego kroku w kierunku mody i tworzenia własnego, oryginalnego stylu. To fundament – w dorosłym życiu pomoże zachować naszym pociechom wysoki poziom na każdym wieszaku.