Hasło „dobre bo polskie” dotychczas tyczyło się raczej produktów spożywczych. Co ciekawe jakość na rodzimym rynku, ale także za granicą to znak rozpoznawczy producentów ubrań dla dzieci. Odzież dla mamy i dziecka to idea stosunkowo młoda – przebija się do mainstreamu małymi kroczkami, obalając kolejne obyczajowe i konwenansowe mury. TUSS to przykład producenta odzieży dziecięcej, który postawił na oryginalność i nowoczesny koncept. Czy idea ma rację bytu na polskim rynku?

Producent ubrań dziecięcych – do kogo kieruje swoje wyroby?

To pierwsze pytanie, jakie zada sobie osoba, która odpowiedzialna jest za promocję danej marki. Dla jakich klientów produkujemy odzież dziecięcą i dla dorosłych? TUSS to marka skierowana do ludzi, którzy mają dosyć schematów i oklepanych linii odzieżowych dla dzieci. Firma chce iść o krok dalej, tworząc odzież dla mamy i dziecka – a zatem ubrania dla dorosłych oraz miniaturki dla pociech. To tylko jeden z wariantów – zauważa przedstawiciel marki TUSS. Należy myśleć kreatywnie w produkcji ubranek dziecięcych.

Miniaturki ubrań dla dorosłych to wariant A – tłumaczy TUSS. Ten nowatorski, polski producent odzieży dziecięcej stara się odwrócić ten tok myślenia, tworząc bazową odzież dla dzieci, a następnie jej wersję dla mam. To innowacyjność, która zdaje egzamin. Mamy uzupełniają dzięki temu swoją garderobę w ubrania bardziej młodzieńcze – odzież dla mam i dzieci to szansa, by te pierwsze wyrwały się trochę ze stylu business casual i przypomniały sobie o jaskrawych kolorach, fikuśnej grafice czy zabawnych napisach na t-shirtach. Jeśli oba komplety są swoją wierną kopią, dostajemy uroczy obraz mamy, która jest zgrana ze swoimi dziećmi i lubi się z nimi identyfikować.

TUSS – jakie linie odzieży dziecięcej znajdziemy w ofercie?

Chodzi o znalezienie złotego środka pomiędzy tym co zabawne i stylowe, a także odpowiednie zarówno dla mamy jak i jej dziecka. Jako producent odzieży dziecięcej TUSS stara się właśnie poruszyć sentymentalną strunę.

Matki chętnie wracają do dzieciństwa – w ofercie odzieży dla mamy i syna znajdziemy więc marynarskie komplety, idealne na wakacje nad morzem. Zestaw uzupełniają uniwersalne, przewiewne szorty, które są wygodne dla rodzica i synka w gorące, letnie dni. Jak się okazuje jest wiele możliwości synchronizacji odzieży dla mamy i synka – w tej grupie TUSS opiera się przede wszystkim na t-shirtach. Klienci szczególnie lubią odzież dziecięcą, która nawiązuje do cytatów z bajek i filmów lub zabawnych memów.

Nie ma co ukrywać, że większą popularnością cieszy się odzież dla mamy i córki. Tutaj mamy dużo więcej konfiguracji – dochodzą sukienki, spódniczki, topy, dodatki. To także większe pole do popisu dla producentów odzieży dziecięcej, jak TUSS. Popularność tej linii ubrań dla dzieci wynika jeszcze z innego powodu – mają one duży popyt na imprezy okolicznościowe i okazje. Mowa tutaj o uroczystościach komunijnych, weselach, chrzcinach – słowem, wszędzie tam, gdzie mama i córka mogą błyszczeć i popisać się przed większym tłumem wspólną kreacją.