Wbrew powszechnej opinii, dzieci zwracają uwagę na odzież dziecięcą i mocno się z nią identyfikuje. Jest to jeden z niewerbalnych sposobów na podkreślenie, a nawet wyłuszczenie pewnych cech charakteru, osobowości i ustala rozwój gustu. Ubranka dla dzieci muszą więc być starannie wyselekcjonowane, najlepiej w taki sposób, aby noszenie ich było dla dziecka radością i mogło się ono identyfikować ze swoją garderobą.

Powiecie – to przesada by ubranka dla dzieci miały aż takie znaczenie. Jednak kiedy zbierzemy tę listę szczegółów kształtujących gusta naszych szkrabów, okazuje się ona całkiem pokaźna. Pozostawianie wszystkiemu przypadkowi może spowodować, że maluchy, gdy dorosną nie będą zwracać uwagi na styl, albo co gorsza nie będą umiały wykorzystać garderoby jako swojego atutu.

Fot. Odzież dziecięca producent Tuss.pl

Motywy zwierzęce w ubrankach dla dzieci

Odzież dziecięca często nosi motywy zwierzęce. To dobry trop, gdyż są one często alegorią konkretnych cech. Lis jest sprytny, sowa mądra, a struś szybki. Kupując ubranka dziecięce i tłumacząc dziecku, dlaczego właśnie taki symbol dla niego wybrano, będzie ono mogło łatwiej zobrazować swoje mocne strony i się na nich skupić w przyszłości.

Ubranka dla dzieci z klasycznym nadrukiem

Drugim ciekawym pomysłem jest zakup ubranek dla dzieci, które posiadają jakiś klasyczny wzór. Dzięki temu nasze szkraby uczą się poczucia harmonii i dopasowania. Zabawa we wspólne ubieranie, dopasowując garderobę wzorami, jest przepięknym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Także ubranka dla dziecka i matki mogą nosić podobne wzornictwo, sprawiając radość maluszkom i dumę rodzicowi.

Ubranka dla dzieci z indywidualną naszywką

Jeśli chcesz, aby zwykła odzież dziecięca nabrała trochę indywidualności zabierz dziecko do pasmanterii lub innego sklepu o podobnym asortymencie (może to być oferta sklepu wysyłkowego). Wybierzcie wzory, które spodobają się maluszkom i naszyjcie je w widocznych miejscach. To sprawi, że zwykłe ubranko dla dziecka nabierze znacznie więcej indywidualności. Możecie zdecydować się także na takie same naszywki w ubrankach dla dziecka i matki. To niejako stworzy wasz własny znak rozpoznawczy w garderobie.