Dziecko nie musi chodzić ubrane ciągle w takie same ciuszki. Być może powiecie, że maluszek to nie model na wybiegu i ciągle coś brudzi, więc kupowanie stylowych ubranek dla dzieci mija się z celem. Ale czyż nie jest uroczo dodać trochę oryginalności do garderoby z odzieżą dziecięcą? Czyż nie jest przyjemnie, gdy ludzie zaczepiają was i chwalą w sklepie czy na spacerze, nie mogąc nacieszyć oczu urokiem maluszków? Oto inspiracje!

Fot. ubrania dziecięce producent Tuss

Ubranka dziecięce w stylu country – ogrodniczki

Stare jak węgiel rozwiązanie to jeansowe ogrodniczki. Niby oczywiste, ale wśród ubranek dla dzieci nie ogląda się ich często. A szkoda, gdyż są wygodne i z reguły zrobione z solidnego materiały, którego nie zmorzy pranie czy ekstremalne użytkowanie. Wśród odzieży dziecięcej ogrodniczki dają wiele możliwości dobrania do nich bucików czy topu. Pasują prawie na każdą porę roku – uniwersalny must have w dziecięcej garderobie.

Ubranka dziecięce wygodne w szaleństwie – legginsy

Kolejnym bardzo ładnym dodatkiem w odzieży dziecięcej są legginsy. Można je stosować zamiennie z rajstopkami, przy czym bliżej im do spodni i łatwiej zestawić je z sukienką lub długim sweterkiem. Ubranka dziecięce z dodatkiem laycry, jakim są legginsy, dla rodzica powinny być nieocenione. Zdolność rozciągania się i powracania do pierwotnego kształtu jest cechą ubranek dziecięcych, którą trzeba docenić.

Ubranka na polskie lato – zapinana bluza z kapturem

To może i nie najbardziej atrakcyjna wizualnie odzież dziecięca, ale z pewnością umieścimy ją w topie jeśli chodzi o funkcjonalność. Posiadanie na podorędziu czegoś bawełnianego, dosyć przewiewnego na lato, a jednocześnie dającego ciepło i ochronę przed silnym wiatrem czy delikatnym deszczem to skarb. Ubranka dziecięce w formie bluz czy polarów z kapturem są świetlnym zakupem jeśli planujemy letni wypoczynek nad wodą: nad morzem lub nad jeziorem. Fakt, że jest zapinana do dodatkowy atut, przy szybko zmieniającej się pogodzie, na przykład w górach, można równie szybko ściągać ją i zakładać. Ten typ ubranek dziecięcych pokochają zarówno mamy jak i maluszki.