O takich kompletach słychać już trochę od dawna, ale ciężko spotkać się z tym na ulicy. Już znacznie bardziej widoczne jest noszenie ubranek dla dzieci i ich odpowiedników dla mam za naszą zachodnią granicą. Wielu rodziców utożsamia się z dzieckiem także pod względem mody – w taki sposób (poprzez odpowiednią odzież dziecięcą), chcą zaszczepić maluszkowi poczucie stylu, dbałość o detale oraz stworzyć więź, swoistą drużynę w rodzinie.

Szycie zestawów ubranek dziecięcych – komplety dla dzieci i mam

Jeśli jesteś zdolną manualnie mamą, to polecamy, abyś z tego czym prędzej skorzystała. Masz niepowtarzalną okazję na stworzenie własnej linii ubrań, która wyzwoli w Tobie pokłady inwencji twórczej. Czasem nie trzeba koniecznie tworzyć czegoś zupełnie nowego, kupować materiału, rysować schematu, projektować itd. Pomyśl, że wiele ubranek dziecięcych można przerobić, by fasonem lub stylem komponowało się z mamusią. Czasami mała falbanka, naszywka, lub inny detal kolorystyczny w zupełności odwróci stylizację i zbliży ubranka dla dzieci do maminej garderoby.

Wykonanie: Producent ubrań dziecięcych – dla mam i dzieci

Kupowanie ubranek dla dzieci w Internecie

Takie komplety ubranek dziecięcych wraz z odpowiednikami dla dorosłych są dosyć popularne w sieci, chociaż nie zawsze zrobione są w sposób oryginalny. Wielu producentów stawia nacisk na część marketingową. Chcą by zyski przyniósł im sam pomysł wspólnej odzieży dziecięcej i garderoby mamy. Owszem, idea jest całkiem chwytliwa, ale nie dajmy się ponieść emocjom. Zwróćmy uwagę na to, z jakiego materiału wykonano ubranka dla dzieci. To bardzo istotne, gdyż decyduje o trwałości i wytrzymałości na nieustanne pranie.

Czy ubranka dla dzieci i dla dorosłych z tej samej linii to nie wtopa wizerunkowa?

Wszystko zależy od dystansu, jaki ma w sobie rodzic. Jeśli bardziej interesuje Cię opinia innych ludzi niż to, jaką więź i wspólną zabawę stworzysz z dzieckiem, to taka forma ubioru nie jest dla Ciebie. Masz się czuć swobodnie, tak samo jak Twoje dziecko. Jeśli nie jesteście pewni efektu, nie zaczynajcie od razu z wysokiego progu. Zamiast stosować odzież dziecięcą i dla dorosłych na wesela lub inne imprezy okolicznościowe, gdzie jest wiele znajomych ludzi, kupcie wpierw coś bardziej neutralnego i na luzie. Przykładem takich ubranek dla dzieci są dresy. Wspólne zabawy na wypoczynku wakacyjnym czy w ogrodzie dadzą Ci pogląd, czy wspólna moda mamy i dziecka to Ci odpowiada.